ДСБ решава за коалиция с ПП на предсрочните избори на 2 април

Съвещанието идва след вътрешни конфликти и недоволство в ДСБ - към председателя Атанасов бяха отправени обвинения, че системно нарушава устава на партията и затова трябва да бъде изключен от редиците ѝ

Демократи за силна България (ДСБ)
Демократи за силна България (ДСБ) Източник: Zonanews

Национално съвещание на "Демократи за силна България" (ДСБ) се провежда днес, на което ще реши дали партията да се коалира с "Продължаваме промяната" за предстоящите предсрочни парламентарни избори.

 

Ръководството на ДСБ, областни и общински председатели на формацията ще решават за общо явяване с ПП на изборите на 2 април. На срещата ще присъстват лидерите на другите две партии от дясната коалиция – Христо Иванов на "Да, България" и Владислав Панев на Зелено движение. Гост ще бъде и съпредседателят на ПП Кирил Петков.

 

Съвещанието идва след вътрешни конфликти и недоволство в ДСБ. Към председателя на формацията Атанас Атанасов бяха отправени обвинения, че системно нарушава устава на партията и затова трябва да бъде изключен от редиците ѝ.

 

Атанас Атанасов, ДБ
Атанас Атанасов, ДБ Източник: Zonanews

Обвинения и искания за оставката на Атанасов имаше от петима членове на ДСБ. Срещу него беше внесена и жалба в националния вътрешнопартиен арбитраж – контролен орган, който следи за спазване на устава на партията от членовете и ръководството ѝ.

 

От ПП преди седмица дадоха мандат на съпредседателите Кирил Петков и Асен Василев да започнат разговорите за коалиция с "Демократична България", част от която е и ДСБ.

Още от "Политика"

Общинските съветници на ИТН в Свищов напускат партията

Последните решения на ръководството на партията се разминават с ценностите и принципите, които ме мотивираха да стана част от политическата организация, съобщи досегашният координатор на ИТН в града Емилия Цветанова

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Росен Желязков: Демокрацията изисква да чуваме различното мнение, дори когато то не ни харесва

Министър-председателят подчерта, че е било важно целият кабинет да присъства на дебатите по вота на недоверие, тъй като всички мотиви – основателни или не – трябва да бъдат чути

Прочетете повече прочетете повече

Парламентът отхвърли искането за изслушване на финансовия министър във връзка с публикации за парична гаранция за заем з

Не се прие искането на Йордан Цонев и Станислав Анастасов от ДПС-Ново начало точка първа за днес да бъде законопроект за закриване на Комисията за противодействие на корупцията.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени