ДСБ запазва подкрепата за ДС-протежето Терзиев, отказа на проф. Лилков подкрепа за изборите в София

Това съобщиха от бутиковата партия

Демократи за силна България (ДСБ)
Демократи за силна България (ДСБ) Източник: Zonanews

Организацията на ДСБ в София "категорично застава зад" кандидатурата на Васил Терзиев, съобщават от бутиковата партия. Номинацията на Терзиев беше обявена в края на юни, издигната от "Продължаваме промяната", "Демократична България" и ДСБ, подкрепена от платформата "Екипът на София".

 

През почивните дни от публикация във "Фейсбук" стана известно, че инициативен комитет от знакови лица на СДС, ДСБ и интелектуалци иска да издигне проф. Вили Лилков за кмет на София и той потвърди, че приема. В интервю за bTV про. Лилков каза, че ще търси подкрепа от СДС и ДСБ.

 

Кирил Петков, Васил Терзиев, Христо Иванов, Атанас Атанасов
Кирил Петков, Васил Терзиев, Христо Иванов, Атанас Атанасов Източник: БТА

"Търсеното разцеплението в нашата общност, работи единствено за намаляване на шансовете ни за категорична победа на предстоящите местни избори и единствено и само в интерес на статуквото", гласи част от съобщението на ДСБ-София до медиите в отговор на поканата на Лилков. Посочва се, че кандидатурата му не е обсъждана в партията, както и че, той от години не е неин активен член.

Още от "Политика"

Димитър Николов: Над 6000 камери ще следят за сигурността по време на "Евровизия 2027" в Бургас

Той коментира предимствата на града, за участието на бизнес, местната власт и жителите, както и измеренията на сигурността, начините на придвижване и комуникационните възможности

Прочетете повече прочетете повече

СЕМ: Недопустимо е Иво Христов да противопоставя БНР и БНТ

БНР се радва на огромна аудитория в своите дигитални канали, което означава, че е сред най-разпознаваемите и предпочитани източници на новини и актуална информация, заявиха от медийния регулатор

Прочетете повече прочетете повече

Василев към наглеца Радев: Убийците са свързани с руската пропаганда, подкрепила ви на изборите

Вместо да отговори дали (и от кога) ДАНС са знаели за съществуването на неонацистка мрежа в страната, Радев взе да се оправдава за сетен път с опозицията, каза бившият вицепремиер

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени