ГЕРБ и ДБ отказаха коментари относно преговорите за правителство

Депутатите подновиха своята работа след коледната ваканция, като предстоят заседания на комисиите по бюджет и финанси и правна

Росен Желязков
Росен Желязков Източник: Zonanews

Народните представители от правната комисия трябва да гласуват днес промените в Закона за съдебната власт, който е част и от потенциалното споразумение за управление.

 

С поправките трябва да се сложи край на процедурата за избор на Борислав Сарафов за главен прокурор и тя да започне отначало. Внесените законопроекти за промяна за Закона за съдебната власт са общо три – на ПП-ДБ, "Възраждане" и на "Има такъв народ" (ИТН). 

 

Преди началото на заседанието Надежда Йорданова от "Демократична България" и Росен Желязков от ГЕРБ отказаха всякакви коментари пред медиите по темата ще продължат ли преговорите за правителство.

 

"Ще продължим в залата, защото днес имаме много работа. Всички отговори ще получите в залата", лаконичен бе Желязков. 

 

Припомняме, в неделя от ГЕРБ - СДС обявиха, че прекратяват преговорите за редовен кабинет, защото от ДБ са отхвърлили номинациите за премиер на Бойко Борисов и Росен Желязков. 

Още от "Политика"

Атанасов: Борисов ме предложи за шеф на ДАНС, отказах му, защото съм тежко политизиран

Относно отстраняването на Наталия Киселова като председател на НС, Атанасов каза, че още от първия ден смята, че тя не е подходяща за поста, тъй като няма необходимите качества

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: Над половин милиард лева инвестиции в над 2200 STEM центъра в страната

В приветствието си министър-председателят изтъкна значението на образованието като основна градивна сила на нацията и определи училищния празник като повод за гордост, равносметка и вдъхновение за бъдещето

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени