ГЕРБ продължава преговорите с ИТН и БСП

ИК на ГЕРБ утвърждава номинацията на Росен Желязков за кандидат за министър-председател с първия мандат на ГЕРБ – СДС

ПП ГЕРБ
ПП ГЕРБ Източник: Zonanews
Изпълнителната комисия (ИК) на ГЕРБ възлага на Преговорния екип да продължи преговорите с БСП – Обединена левица и ИТН за съставяне на редовно правителство. Това съобщи пресцентърът на партията ан Борисов. 
 
ИК на ГЕРБ утвърждава номинацията на Росен Желязков за кандидат за министър-председател с първия мандат на ГЕРБ – СДС. Желязков е оторизиран и да ръководи работата на Преговорния екип.
 
Освен това ИК на ГЕРБ възлага на Преговорния екип на ГЕРБ да проведе разговори за подкрепа на кабинет и формиране на управляващо мнозинство, което след това да пристъпи към разглеждане и гласуване на промените в Изборния кодекс и Закона за съдебната власт.
 
ИК на ГЕРБ възлага на Росен Желязков и Преговорния екип да приемат разговори с "Демократична България", ако от тяхна страна бъде заявена готовност за подкрепа на редовно управление на страната с кандидат за премиер Росен Желязков.

 

Още от "Политика"

Илияна Йотова връчи мандата за служебно правителство на Андрей Гюров

Очакванията към вас са изключително големи. Ние, българските граждани искаме провеждането на честни, прозрачни, добре подготвени и проведени избори за Народното събрание, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Слави Трифонов: Чакат ни нечестни избори и замитане на връзките на ПП-ДБ с трагедията в Петрохан

След избора на Андрей Гюров за служебен министър-председател стана безпрекословно ясно, че шарлатаните от ПП-ДБ, които покровителстват и спонсорират педофилията в България, ще получат цялата власт, и то без избори, подчерта той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени