Кабинетът реши държавни компании да внесат дивиденти в хазната

Националната компания "Индустриални зони" трябва да внесе 3,8 млн. лева към Държавната консолидационна компания

Пари-български левове
Пари-български левове Източник: Zonanews

Служебното правителство е решило да допълни решение на предходния кабинет, според което държавни фирми и търговски дружества да внесат дивиденти в бюджета.

 

Националната компания "Индустриални зони" трябва да внесе 3,8 млн. лева към Държавната консолидационна компания, за която дивидентът се изчислява на близо 5 млн. лева.

 

Шестте държавни горски предприятия дължат общо 3,5 милиона лева. Фирмата "Информационно обслужване" също отчислява почти 5 млн. лева от печалбата си към хазната.

Още от "Политика"

Управляващите готвят смяна на ръководството на "Информационно обслужване"

Предвижда се до края на годината да заработи дигиталният портфейл - входната точка за достъп до държавни услуги, документ за самоличност в телефона, заяви министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени