Премиерът Росен Желязков: Правителството създава център за иновации в отбраната

Способностите на България трябва да бъдат надградени с продукция с много по-висока добавена стойност

Росен Желязков
Росен Желязков Източник: Пресцентър на МС

Правителството създава център за иновации в отбраната. Това стана ясно от думите на министър-председателя Росен Желязков в началото на заседанието на Министерския съвет. Българската отбранителна индустрия се нуждае от модернизация, за да може да отговори на всички очаквания, да бъдем на висотата на днешното международно и геополитическо положение. 

 

Премиерът посочи, че способностите на България трябва да бъдат надградени с продукция с много по-висока добавена стойност, използвайки капацитетите. Министрите на отбраната и на икономиката и индустрията трябва да бъдат на борда на тези процеси, с подкрепа на всички членове на кабинета. Това е наша позиция, за да защитим възможностите, способностите и капацитета на България в партньорство с други държави членки, с които можем да развиваме този така необходим дял от българската икономика, обясни Росен Желязков.

 

На предстоящото утре заседание на Европейския съвет в Брюксел ще бъдат разгледани новите финансови механизми, които ще бъдат използвани като ресурс и възможности, синергията между публичния и частния капитал, за да може Европа през следващите години да бъде сигурен пристан на европейския демократичен начин на живот, каза министър-председателят.

 

Още от "Политика"

Димитър Николов: Над 6000 камери ще следят за сигурността по време на "Евровизия 2027" в Бургас

Той коментира предимствата на града, за участието на бизнес, местната власт и жителите, както и измеренията на сигурността, начините на придвижване и комуникационните възможности

Прочетете повече прочетете повече

СЕМ: Недопустимо е Иво Христов да противопоставя БНР и БНТ

БНР се радва на огромна аудитория в своите дигитални канали, което означава, че е сред най-разпознаваемите и предпочитани източници на новини и актуална информация, заявиха от медийния регулатор

Прочетете повече прочетете повече

Василев към наглеца Радев: Убийците са свързани с руската пропаганда, подкрепила ви на изборите

Вместо да отговори дали (и от кога) ДАНС са знаели за съществуването на неонацистка мрежа в страната, Радев взе да се оправдава за сетен път с опозицията, каза бившият вицепремиер

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени