"Продължаваме промяната" да преговаря с "Демократична България" за общо явяване на изборите

Това реши Националният съвет на партията

Кирил Петков
Кирил Петков Източник: Zonanews

Днес Националният съвет на ПП "Продължаваме промяната" даде мандат на Изпълнителния съвет да преговаря за явяване на предстоящите парламентарни избори в коалиция с "Демократична България". Това съобщи пресцентърът на формацията.

 

Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъди и прие като възможен модела на управление с непартиен министър-председател с високо обществено доверие, който да припознава приоритетите на партията.

 

Предстоят нови предсрочни парламентарни избори, след като не се постигна съгласие за съставяне на кабинет в рамките на 50-ото Народно събрание. Предстоящият предсрочен вот ще бъде шести след редовните парламентарни избори на 4 април 2021 г. Последните предсрочни избори бяха на 9 юни тази година.

 

На 1 юли Румен Радев връчи първия мандат на кандидата за министър-председател, издигнат от ГЕРБ-СДС - Росен Желязков, който веднага предложи структура и състав на Министерски съвет. Два дни по-късно парламентът не избра Росен Желязков за премиер.

 

На 22 юли от "Продължаваме промяната-Демократична България" получиха и върнаха веднага неизпълнен втория проучвателен мандат за съставяне на правителство. На 5 август "Има такъв народ" (ИТН) върна на президента неизпълнен третия и последен мандат за съставяне на правителство. 

Още от "Политика"

НС насрочва първи тур на президентските избори за 25 октомври, а балотажът - на 1 ноември

Съгласно Конституцията на България, изборите за държавен глава се насрочват от Народното събрание в срок от три до два месеца преди изтичането на пълномощията на действащия президент на 22 януари 2027 г.

Прочетете повече прочетете повече

Депутатите ще обсъдят процедурни правила за предлагане и избор на кандидати за управител и подуправител на НЗОК

Предвижда се депутатите да разгледат на първо четене два законопроекта за промени в Закона за държавния служител, внесени от "Демократична България" (ДБ) и Министерския съвет

Прочетете повече прочетете повече

ИБ на БСП подкрепи Йотова, Зарков се надява да не им отнемат централата на "Позитано" 20

БСП ще влезе в открит диалог с властите; ще отстояваме в рамките на закона това, от което имаме необходимост, за да функционираме като политическа сила, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени