Проф. Тодор Тагарев ще е новият министър на отбраната

Той бе единият от вариантите, другият бе Велизар Шаламанов

Тодор Тагарев
Тодор Тагарев

Проф. Тодор Тагарев ще е новият министър на отбраната, съобщава "24 часа" от източник с висока степен на достоврност от управляващата коалиция.

 

Той бе единият от вариантите, другият бе Велизар Шаламанов. Както Zonanews писа преди близо година - Шаламанов е бивш партиен секертар от преди 40 години е това би означавало да с ескочи от трън, та на глог.

 

При това е активен функционер на криптокомунистическата секта "Да, България", създадено от бивши комунисти, техни отрочета, всякаква нискостеблена номенклатура, ченгета или техни синове и дъщери, от наследници на скандални приватизатори.

 

Да припомним, че председателят на "Да, България" Христо Иванов-Бойкикев е внук на коминтерновски функционер, работил в съветското представителство в Берлин в средата на 20-те години на миналия век, член на Германската компартия и ВКП (б). А майката на Бойкикев също е ортодоксален комунист, днес социалист. 

 

Преди заседанието на правителството премиерът Кирил Петков съобщи, че иска оставката на досегашния министър Стефан Янев и че името на приемника му ще стане ясно следобед.

 

Проф. Тагарев е военен експерт, дългогодишен служител в системата на българската отбрана. През 2013 г. е министър на отбраната в състава на служебното правителство на Марин Райков (син на кадрови офицер от комунистическото външнополитиеско разузнаване ПГУ-ДС, самият той небезразличен към РУМНО, бел. ред.). Бъдещият военен министър е завършил Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" в Долна Митрополия като инженер по автоматика и телемеханика.

 

През 1989 г. защитава дисертация във Военновъздушната инженерна академия "Н. Е. Жуковски" в СССР, а през 1994 г. – в Командно-щабния колеж на ВВС на САЩ. И той е работил в НАТО. От 2005 до 2008 г. Тагарев е бил член на Борда за изследвания и технологии на НАТО и национален представител в неговия панел "Системни анализи и проучвания".

Още от "Политика"

Росен Желязков и Георг Георгиев проведоха среща с върховния представител за Газа Николай Младенов

По време на разговора бяха обсъдени актуалната динамика на сигурността в региона на Близкия изток, с акцент върху хуманитарната и политическата ситуация в Газа

Прочетете повече прочетете повече

Илияна Йотова връчи мандата за служебно правителство на Андрей Гюров

Очакванията към вас са изключително големи. Ние, българските граждани искаме провеждането на честни, прозрачни, добре подготвени и проведени избори за Народното събрание, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени