Росен Желязков: ГЕРБ-СДС няма да подкрепи третия мандат

В рамките на този парламент не виждаме възможност да се състави правителство и политическата логика не ни опроверга, добави той

Росен Желязков
Росен Желязков Източник: Zonanews

Позицията на ГЕРБ-СДС е, че няма да подкрепи третия мандат. Това коментира пред журналисти в парламента Росен Желязков от ГЕРБ-СДС. Той припомни, че позицията на ГЕРБ-СДС остава непроменена. 

 

"Вчера заявихме, че ако в рамките на това Народно събрание се сформира мнозинство за излъчване на кабинет, независимо с кой мандат, ние бихме подкрепяли всички антикорупционни инициативи", добави той.

 

"Правителство с втория или третия мандат, след като политическата логика беше нарушена още при съставянето на проектокабинета с първия мандат и обявяването на по-голямата част от политическите партии и коалиции за опозиция, всъщност промени изцяло политическата логика да се борят политическите субекти за власт, а не за опозиция", посочи Желязков.

 

По думите му, когато се заиграваме със съдбата, тя поднася големи изненади и такива са събитията, които изтласкаха на второ място "Продължаваме промяната - Демократична България", които твърдо се обявиха за опозиция, но сами се принудиха да променят наратива.

 

"Виждаме доста по-умерено говорене, тъй като след толкова много избори се оказахме в ситуация не да се хвалим с успехите за правителство, а да си мерим неуспехите за съставяне на правителство, което напълно лишава от логика политическия живот в страната", добави Желязков. 

 

Росен Желязков определи вчерашните разговори с "Демократична България" като един добър опит предстоящата предизборна кампания да бъде насочена към търсене на решения за стабилно управление, а не за противопоставяне един на друг.

 

"В рамките на този парламент не виждаме възможност да се състави правителство и политическата логика не ни опроверга", добави Желязков. Той отправи послание към колегите си от ПП-ДБ да мислят за стабилно управление в 51-вия парламент. 

Още от "Политика"

БСП с официална позиция: Очаква от ГЕРБ и Борисов предложения за преформатиране на кабинета

Категоричната ни позиция е, че нова политическа криза би подействала разрушително върху социалния мир и ключови системи в държавата. Както и че би поставила под въпрос постигнатото от правителството до момента

Прочетете повече прочетете повече

Министър Запрянов ще участва в срещата на министрите на отбраната на страните-членки на НАТО

В рамките на форума ще бъде обсъдено прилагането на най-важните решения, свързани с отбранителния и възпиращ потенциал на НАТО, взети на Срещата на върха във Хага през юли 2025 г.

Прочетете повече прочетете повече

Делян Пеевски: Готови сме да поемем своята отговорност за управлението на България! Споделям мнението на Борисов!

Още тези дни ще излъча преговорен екип и очаквам покана от г-н Желязков, както бе заявено от г-н Борисов в неговото изявление, както и от представителите на другите партии в управляващата конструкция за разговори, добави Пеевски

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени