Росица Кирова: Антикорупционното законодателство бе прието от ГЕРБ, БСП, БВ – никъде не виждаме участие на ПП. Това ни кара да се замислим – дали наистина това са техните намерения

Не съм съгласна да си лепим етикети и да чертаем линии – ще ни доведе до там, че да не можем да изпълним това, за което са ни пратили от обществото в парламента, обясни Кирова

Росица Кирова
Росица Кирова Източник: Zonanews

В никакъв случай Борисов не би се съгласил на безпринципна коалиция. Дори за войната в Украйна се търсят посредници – онези, които биха могли да поставят основните важни теми напред. Преди да бъдат проведени разговорите между политическите лидери да бъдат проведени консултации. Това заяви по NOVA NEWS Росица Кирова от ГЕРБ/СДС. Тя бе Заместник-председател е на 46-я и 47-я парламент.

 

Относно контактната група, излъчена от ГЕРБ, тя обясни, че са предложили експертни групи по една причина – "всички 16 точки от ПП съдържат в голяма част от себе си приемливи за обществото отношения".


"Антикорупционното законодателство бе прието от ГЕРБ, БСП, БВ – никъде не виждаме участие на ПП. Това ни кара да се замислим – дали наистина това са техните намерения", обясни Кирова поведението на политическите си опоненти в парламента.

 

"Можеха да останат и да гласуват антикорупционното законодателство. То беше изведено като основен приоритет в тяхната предизборна кампания. Диалогичността не може да бъде привидна – или имаш, или нямаш диалогичност. Може би ще намери такава дума, ако види практиките в 47-ото НС, когато водещи бяха ПП", каза депутатът от ГЕРБ.

 

"Не съм съгласна да си лепим етикети и да чертаем линии – ще ни доведе до там, че да не можем да изпълним това, за което са ни пратили от обществото в парламента", обясни Кирова. Ние сме диалогични, може да постигнем конкретни неща, искаме да седнем и да говорим, но получаваме отказ, обясни депутатът от ГЕРБ.

 

"Ние сме за даване възможност да бъдат използвани различни методи на гласуване, за да може повече хора да упражнят правото си на глас. Избирателната активност бе повлияна от машините. Контролът дали ще е при машината, или при хартията, трябва да е еднакво експертен. Българският гражданин трябва да може да избере дали ще гласува с хартия или с машина. Би трябвало да се допусне дори дискусия по темата за гласуване с бюлетина", смята Кирова.

Още от "Политика"

Андрей Ковачев: Категорично този път има сигнали, че ще бъдат махнати всички пречки за приемането ни в Шенген и по суша

Ковачев коментира, че се очаква с голям интерес утрешната среща, в Будапеща, на министрите на вътрешните работи на България, Румъния и Австрия

Прочетете повече прочетете повече

ИТН разговаря с БСП за подкрепа на кандидатурата на Силви Кирилов за председател на НС

Йорданов коментира критиките, свързани с влизането на Кирилов в "домовата книга": "Нито ние, нито БСП участвахме в тези изключително глупави поправки в Конституцията"

Прочетете повече прочетете повече

След политическите си назначения в КС Радев повторно го сезира за промените в Конституцията, извършени от 49-ото НС

В искането си до Конституционния съд държавният глава отбелязва, че повторното сезиране ще даде възможност да бъдат изяснени редица спорни моменти

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени