С бездействието си България обслужва режима на Путин, смята Надежда Нейнски

Обявяването на посланик Митрофанова за персона нон грата е само част от нещата, които България трябва да направи в отговор на случващото се. Другото е военна помощ за Украйна

Надежда Нейнски в NOVA
Надежда Нейнски в NOVA Източник: NOVA

"Моят страх е, че в момента България не заема страната на демократичните народи, а с бездействието си обслужва режима на руския президент Владимир Путин". Това заяви в ефира на NOVA бившият външен министър на България Надежда Нейнски.

 

"Смятам, че руският посланик у нас Елеонора Митрофанова се държи нарочно така. Това не може дасе случва без благословията на Москва". По думите й обявяването на посланик за персона нон грата не означава скъсване на дипломатическите отношения със страната, която посланикът представлява. Според Нейнски България трябва да има по-категорична оценка на политиката на Путин.

 

"Обявяването на посланик Митрофанова за персона нон грата е само част от нещата, които България трябва да направи в отговор на случващото се. Другото нещо, което трябва да направим, е да изпратим военна помощ на Украйна", категоричен е бившият ни посланик в Турция.

 

Според нея всеки един от българските депутати трябва да даде своята позиция относно военната помощ, за да знаем кой къде стои. "От изпращането на военна помощ зависи не само солидарността и човещината, които дължим на Украйна за битката й за свобода и демокрация, но и националният ни интерес", смята Надежда Нейнски.

По думите на дипломата Русия не е заинтересована Балканите да имат европейско бъдеще.

Още от "Политика"

Премиерът Росен Желязков при срещата си с краля на Йордания Абдула II: Диалогът между регионите е ключов за справяне с о

Министър-председателят Росен Желязков отправи специални поздрави към премиера на Йордания Джафар Хасан и покана да посети България в удобно за него време

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени