Сачева: Предсрочни избори със сигурност ще има до края на годината

По думите й управителят на БНБ не трябва да политически обвързан и трябва да има международен авторитет

Деница Сачева
Деница Сачева Източник: Zonanews

"За Петков законът е врата в полето, а Конституцията е техническа подробност.  Не внасяме вот на недоверие, за да се убедят гражданите сами в несъстоятелността на това управление. Най-слабите сектори са енергетиката и земеделието, там веднага би могъл да бъде внесен и ще има успех. Предсрочни избори със сигурност ще има до края на годината, готвим се за тях". Това заяви за NOVA NEWS бившият социален министър Деница Сачева.

 

Според нея ключови решения, които са проблематични са взети от "Продължаваме Промяната". "Доверието в коалицията е тежко нарушено. Изборът на БНБ беше лакмус за отношенията в нея. Вероятно самите партньори се готвят за предсрочни избори", предположи Сачева. И допълни, че властта няма капацитет да реализира Плана за възстановяване. 

 

По думите й управителят на БНБ не трябва да политически обвързан и трябва да има международен авторитет. "Единственото разумно решение беше да се въздържим от избора за управител на БНБ, той беше политизиран и криминализиран. Не искахме да участваме, това е отговорност на управляващата коалиция. При тях има серия от тлеещи жарави по различни позиции", посочи тя. И уточни, че е необходима подкрепа за работодателите за завишените цени на енергоносителите. 

 

"Мярката 60/40 беше силно осакатена и в момента не работи, а останалите мерки за ДДС и таван на цени са неподходящи и няма да постигнат целите", отбеляза Сачева.

Още от "Политика"

НС насрочва първи тур на президентските избори за 25 октомври, а балотажът - на 1 ноември

Съгласно Конституцията на България, изборите за държавен глава се насрочват от Народното събрание в срок от три до два месеца преди изтичането на пълномощията на действащия президент на 22 януари 2027 г.

Прочетете повече прочетете повече

Депутатите ще обсъдят процедурни правила за предлагане и избор на кандидати за управител и подуправител на НЗОК

Предвижда се депутатите да разгледат на първо четене два законопроекта за промени в Закона за държавния служител, внесени от "Демократична България" (ДБ) и Министерския съвет

Прочетете повече прочетете повече

ИБ на БСП подкрепи Йотова, Зарков се надява да не им отнемат централата на "Позитано" 20

БСП ще влезе в открит диалог с властите; ще отстояваме в рамките на закона това, от което имаме необходимост, за да функционираме като политическа сила, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени