Стефан Янев за втория мандат на ПП: Не бихме подкрепили това, което се предлага, не ни изглежда устойчиво

За третия мандат Янев коментира, че те не са си преписали ролята на балансьор. По думите му всяка една партия може да носи такава отговорност и са в състояние да го направят

Стефан Янев
Стефан Янев Източник: Zonanews

Декларацията на ПП в момента е разпределена в комисии, най-вероятно утре ще бъде гласувана в пленарна зала. Това заяви в "Денят започва" по БНТ лидерът на "Български възход" Стефан Янев. По думите му критиката е към факта, че този документ не предполага свързване с мнозинство, което да поддържа проекта на предложен кабинет.

 

Няма яснота дали ще има мнозинство, което предполага, че ще се разчита на правителство на малцинството. Не е воден разговор да участваме с министри и заместник-министри, по-скоро става въпрос за принципи, заяви бившият служебен премиер.

 

Не бихме подкрепили това, което се предлага, не ни изглежда устойчиво, допълни още лидерът на "Български възход". Описа и логиката, която трябва да се търси, за да бъде съставен кабинет - първо да се водят преговори за мнозинство, което да подкрепи правителство, след това за приоритети и политики и едва тогава за персонален състав.

 

За третия мандат Янев коментира, че те не са си преписали ролята на балансьор. По думите му всяка една партия може да носи такава отговорност и са в състояние да го направят. Знаем кой решава за третия мандат, решение на президента е на кого ще го даде, поясни той.

 

По думите му която и партия да получи третия мандат, трябва да се водят разговори за общите приоритети и да се върви напред. Обединяващите теми са свързани с ежедневието на българите, техния стремеж към предвидимост на утрешния ден.

Още от "Политика"

България е в топ 10 на Европа по ръст на туризма през 2025 г. (ВИДЕО)

През 2025 г. броят на туристите у нас е нараснал с 5,8%, което е близо 50% по-висок ръст спрямо средния за Европа, което поставя България сред първите 10 държави в Европа по развитие и растеж на туризма

Прочетете повече прочетете повече

Андрей Гюров пак гази закона - още не е депозирал в парламента оставката си като подуправител на БНБ

Това е нарушение на закона за БНБ, който изрично постановява, че при съгласие за заемане на друга длъжност, подуправителят на БНБ веднага подава оставка

Прочетете повече прочетете повече

Препоръки към фискалната политика на служебното правителство

Включването на социални политики (като индексации и увеличено капиталово финансиране на общините) в удължителния Закон за събирането на приходи и извършването на разходи компрометира принципите на бюджетното законодателство

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Русия губи стотици милиони долари от съкратен износ на петрол: Как санкциите влияят на руската икономика?

Датският премиер Мете Фредериксен и финландският президент Александър Стуб призоваха за продължаваща военна и икономическа подкрепа за Украйна

Последни новини

Най-четени