Правителството одобри създаването на нова детска болница в Бургас

Лечебното заведение ще носи името "Св. Анастасия"

Заседание на кабинета "Желязков"
Заседание на кабинета "Желязков" Източник: Пресцентър на МС

Правителството одобри създаването на нова многопрофилна детска болница в Бургас. Лечебното заведение ще носи името "Св. Анастасия" и ще бъде изградено по актуализиран проект, който отчита промените, настъпили по време на подготовката му.

 

Причината за преработката на проекта са забавяния, свързани с обжалване на обществени поръчки, както и промени в планираната структура и броя на болничните легла. В резултат параметрите на бъдещата болница са адаптирани към реалните нужди и възможности за изпълнение.

 

Според обновения план детската болница ще предлага лечение по 27 медицински специалности в 26 отделения и ще разполага със 142 легла. Целта е да се осигури навременна и качествена болнична помощ за децата в региона, съобразена със съвременните медицински стандарти.

 

Експертна оценка показва, че лечебното заведение отговаря на здравните потребности на децата в област Бургас и ще допълни съществуващата болнична мрежа. Предвижда се дейностите на болницата да могат да бъдат финансирани от Здравната каса в рамките на действащите бюджети.

 

Очакванията са новата детска болница да подобри значително достъпа до специализирана медицинска помощ за най-малките пациенти в Бургаско.

Още от "Бургас"

Кметът на Бургас Димитър Николов направи обзор на реализираните проекти през 2025 година

Сред завършените обекти през отминаващата година са новият корпус на Гимназията за романски езици, Математическата гимназия и сгради на ИТ гимназията, както и ремонтите на училището и детската градина в кв. "Сарафово"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени