Интерактивен терминал в Бюрото по труда в Мездра ще помага на безработните при търсенето на работа

Решението дава възможност за динамична промяна на съдържанието чрез подходящо визуално представяне

Интерактивен терминал в Бюрото по труда в Мездра
Интерактивен терминал в Бюрото по труда в Мездра Източник: Община Мездра

Дирекция "Бюро по труда" - Мездра вече разполага с интерактивен обществен терминал, който ще помага на безработните лица при търсенето на работa, както и на работодателите да намерят необходимите им работници. Устройството е инсталирано в коридора на четвъртия етаж в сградата на Община Мездра и визуализира информацията и услугите, предоставяни от Агенцията по заетостта. 

 

Основните ползи от новата придобивка са: 
• Дигитално представяне на съдържанието и интеракция с потребителя; 
• Достъп до информация за програми и проекти на Агенцията; 
• Актуалност на информацията и възможност за бърз преглед на наличните услуги на Агенцията; 
• Стъпка към цялостна дигитална трансформация на услугите; 
• Гъвкавост и бързина при промени в информацията, предоставяна на гражданите; 
• Повече възможности за подходящи формати на съдържанието и визуализация, с цел постигане на максимални резултати; 
• Драстично намаляване на използването на хартиени материали, с което се обръща внимание и грижа към околната среда. 

 

Технологията предоставя възможност за централизирано управление на дисплеи с информационно, рекламно и медийно съдържание. Решението дава възможност за динамична промяна на съдържанието чрез подходящо визуално представяне, чрез което се цели по-широка информираност за предлаганите услуги от Агенцията. 


Touch Screen технологията от своя страна спомага за интеракция на потребителите с дисплея за получаване на необходимата търсена информация. Мониторите разполагат с внедрена операционна система Android. Това дава възможност за поддържането на многоброен тип файлове. 

Още от "Региони"

Правителството ускорява изграждането на четирилентов път Асеновград- Смолян

В работното съвещание с министър-председателя Росен Желязков участваха народни представители, кметът и областният управител на Смолян, министър Иван Иванов и шефът на АПИ Йордан Вълчев

Прочетете повече прочетете повече

Бъдещият особен управител на "Лукойл-Нефтохим": Какви правомощия ще има и какво няма да има право да извършва

С вписването му в Търговския регистър особеният управител ще действа от името на акционерите, съдружниците и собствениците. Същите няма да имат право на глас и няма да се разпореждат с акциите и дяловете си след назначаването на особения управител от Министерския съвет

Прочетете повече прочетете повече

Министър Вълчев откри нови STEM центрове, училищни сгради и спортни площадки в три благоевградски общини

В събитията се включиха кметовете на Гоце Делчев - Владимир Москов, на Гърмен - Ибрахим Пингов, на Разлог – Красимир Герчев, Милен Врабевски, партньор на училищата със своята фондация, общественици и др. 

Прочетете повече прочетете повече

МТСП осигурява 2,5 млн. лв. на общините за обновяване на домашния социален патронаж

Домашният социален патронаж е местна услуга, насочена към възрастни хора, нуждаещи се от подкрепа – с ниски доходи, трудно подвижни, със затруднения в самообслужването

Прочетете повече прочетете повече

След шестгодишно отсъствие от бургаската сцена - "Норма" се завръща в сряда с гост диригент и гост солистка в ролята на

Зад диригентския пулт застава проф. д-р Петер Райхл (Германия), а в ролята на жрицата на друидите влиза именитото сопрано Марена Балинова

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени