Вижте посещението на Бойко Борисов в Пещерския манастир (Видео)

От всичко най-много се гордея с чисто нов манастир и църква "Свети Йоан Предтеча" в Кърджали, подчерта лидерът на ГЕРБ

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: БТА

В целия регион възстановихме много манастири. Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов при посещение в Пещерския манастир.

 

От всичко най-много се гордея с чисто нов манастир и църква "Свети Йоан Предтеча" в Кърджали. Три пъти са го рушили. Нов не е правен от 600 години. Горд съм с църква "Свети Цар Борис-Михаил Покръстител" в Разград, в Кубрат. Даже в села, където няма един християнин направихме църкви по 20 метра. Там мюсюлманите се грижат за тях, а няма попове. Затова направихме и Семинарията в София, Пловдив, каза още Борисов.

 

Още от "Пазарджик"

Борисов във Велинград: Точно младите хората, които гласуваха за Радев, ще платят огромните лихви в милиарди евро за заем

"Да ги питам, когато дадохме ракетите за Украйна, когато разрешихме самолетите да стоят на летището в София - това отпаднала необходимост ли е?", попита още Борисов

Прочетете повече прочетете повече

Събор-поклонение в памет на героите от Априлското въстание в местността Оборище

Оборище е факелът, който освети пътя към възкръсването на българската държавност. Първите народни избраници и до днес остават най-чистите в своята народна работа, казва Захари Стоянов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени