Проф. Вили Лилков: Без реална работа на Столичния общински съвет няма да има бюджет, няма да има комисии

Той не отговори дали би станал председател на СОС

Проф. Вили Лилков
Проф. Вили Лилков Източник: Zonanews

Без реална работа на Столичния общински съвет няма да има бюджет, няма да има комисии. Ще се повтори всичко, което видяхме в Народното събрание преди време. Toва заяви Вили Лилков, общински съветник от "Синя София" пред bTV.

 

Според него все още повечето от хората в СОС все още са в предизборна треска и тя трябва да се изживее. Въпросът може да се реши само от ПП-ДБ от една страна, или конфигурация с БСП, или с ГЕРБ. Основните политически играчи трябва да седнат на масата и да преговарят, трябва да се забравят предизборните заклинания, призова Вили Лилков.

 

За председател на СОС трябва да застане човек, когото да се ползва с доверието на по-голямата част от общинския съвет - с мнозинство. С преговори и разписани споразумения, трябва да се избере председателят на Столичния общински съвет, обясни Лилков, който не отговори дали той би станал председател на СОС.

 

Когато се поема политическа отговорност, се говори затова и кой за какъв ресор ще отговаря. Той уточни, че до края на месеца общинарите трябва да бъдат готови с план сметката за чистотата на София. Вили Лилков е радостен, че има повече общи неща с политическите сили на всяка една от партиите в Столичния общински съвет.

Още от "Региони"

Николай Нанков: Преди да искаш доверие, показваш какво си свършил - така разбираме ние изборите

Рехабилитирани улици в града и общината, нова тротоарна настилка, централния площад, ремонтирани училища, нови и обновени спортни терени с ново оборудване, детски градини, санирани близо 400 апартамента, изброява Нанков

Прочетете повече прочетете повече

БАБХ: 800 трупни агнета за унищожаване изчезнаха без следа

По данни на собственика агнешките трупове са били натоварени през нощта и изпратени към екарисаж в Гърция. Проверката обаче показва несъответствие – в посочения период въпросният автомобил не е бил в района на Свищов, а се е намирал в друга част на страната

Прочетете повече прочетете повече

ГЕРБ-Варна: Защо Министерството на здравеопазването саботира решението за финансова стабилизация на МБАЛ "Света Анна – В

Въпросите, на които МЗ дължи отговор пред обществото, са поставени и в парламентарно питане от народния представител Кристиан Ганчев до министъра на здравеопазването доц. д-р Михаил Околийски

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени