Галя Захариева описа част от приоритетите си за следващия мандат като кмет на Нова Загора
Ще възложа проектиране на две възлови нови пътни връзки за града, добавя тя
Ремонтирана улица в Нова Загора
Сподели
Живущите на ул. "Козлодуй" ще бъдат изцяло включени в канализационната мрежа. Проектът за довършването на изграждането й е готов. Там ще се подмени тротоарната настилка и уличното платно. До края на ноември приключват и довършителните дейности по ул. "Сливница". Двата обекта са част от моята програма за възстановяване и обновяване на инфраструктурата в Нова Загора.
Ще възложа проектиране на две възлови нови пътни връзки за града:
отваряне на пътна връзка от ул. "Петко Енев"/от МБАЛ "Св. Петка Българска"/ до ул. "Съби Димитров";
изграждане на надлез, чрез който да свържем ул. "Съби Димитров" с южната индустриална зона и пътя към Радево, Млекарево, Новоселец, ТЕЦ "Марица - изток 2", с цел облекчаване на трафика от тежкотоварни и селскостопански машини и извеждането им извън градската среда.
Ремонтиран надлез в Нова Загора Източник: Facebook
Част от моите приоритети:
емонт на емблематичната стара сграда на СУ "Иван Вазов", плановете са готови;
проектирането на нов физкултурен салон за СУ "Хр. Ботев;
готов е проектът за РВВМ на ул. "Хаджи Димитър" и още в края на тази година започва реновирането на улицата;
обновяване на улици в града, като ремонтът ще бъде по квартали и в последователни срокове, за да не затрудняваме движението. Предвидили сме рехабилитация на ул. "Георги Раковски", ул. "Славейков", ул. "Тодор Мутевски", ул. "Генерал Гурко", ул. "Цар Калоян", ул. "Генерал Скобелев" и пространството до стадиона и други;
ново парково осветление в ЦПЗ.
Асфалтирана улица в Нова Загора Източник: Facebook
Церемонията по поднасяне на цветя и венци пред бюст-паметника на великия поет и революционер Христо Ботев в двора на СУ "Христо Ботев" – Нова Загора започна с емоционално послание
Събитията в Новоселец за пореден път показаха силата на българските традиции, значението на общността и желанието на хората да съхраняват и предават богатото културно наследство на следващите поколения
В приветствието си към Випуск 2026 Галя Захариева изрази своята гордост и признателност към младите хора за постигнатите успехи и достойното представяне на новозагорските училища
Присъстващите се запознаха с възможностите, които STEM центровете предоставят, и станаха част от вдъхновяващо пътешествие в света на науката, технологиите и иновациите