Проф. Вили Лилков: Явявам се на местните избори с амбицията да обединя десницата

Моята кандидатура е за тези, които отказват да забравят, добави проф. Лилков

Проф. Вили Лилков
Проф. Вили Лилков Източник: Zonanews

Кандидатурата ми е издигната от Инициативен комитет от стари, знакови лица, които милеят за дясното и синьото, за паметта на антикомунистическа София. Но аз се явявам с амбиция да обединя десницата и да получа широка подкрепа. Това каза проф. Вили Лилков в интервю за Euronews. 

 

Имам подкрепа от партия КОД, от Съюза на репресираните, от бившия лидер на БЗНС - Николай Ненчев. НДСВ също са дали подкрепа за моята кандидатура. Обаждат ми се много лидери на малки десни партии, които изказват своята подкрепа. Обръщам се и към симпатизантите на СДС и ДСБ. Приканвам ги да ме подкрепят, защото моята кандидатура е за тези, които отказват да забравят. Тези, които не искат да приемат, че днес, 34 години след началото на промените е възможно една формация, която претендира да е дясно-центристка, да предложи такава кандидатура като на Васил Терзиев, допълва още той. 

 

Лилков споделя, че не е е очаквал да има толкова много подкрепа за кандидатурата му за кмет. "ПП-ДБ бяха поставени пред невъзможен избор - да гласуват за Мая Манолова на балотажа на миналите местни избори. Искам да ги попитам - прав ли бях, че не трябваше да се подкрепя Мая Манолова? Аз винаги съм давал моето мнение и не съм се криел. ДСБ имаха позиция да се подкрепя и Румен Радев, но аз тогава бях в инициативния комитет, който издигна проф. Герджиков, такъв беше моят знак. В инициативния комитет на Румен Радев на президентските избори имаше 26 агенти на ДС. Това за мен беше грешка. От днешна гледна точка кой беше прав - пак аз", споделя още кандидатът за кмет на столицата. 

 

Професорът споделя, че не е против Васил Терзиев, а "против подхода на десните лидери да предлагат такива хора на избирателите". 

 

"Столична община и кметският пост не трябва да е поле на изява на хора, които нямат опит. Много голяма част от хората в общината са имали опит, но ние не ги познаваме. Моята позиция е когато кандидатстваш за една позиция ти трябва да си изграден и готов да я посрещнеш. По отношение на бизнеса на Васил Терзиев има много материали, нека всеки прочете и да прецени за себе си. Но това не е най-важното. Аз имам 15 г. опит като общински съветник и стотици доклади, които са приемани. Знам много от проблемите на столицата и знам решенията.", споделя още той.

Още от "София"

Официална позиция на МБАЛ "Княгиня Клементина" София ЕАД

Неверните твърдения, че МБАЛ "Княгиня Клементина" - София ЕАД" плаща 26 млн. лв. за наем на апарат, който може да бъде закупен за 7 млн. лв." не отразява фактическите параметри на обществената поръчка

Прочетете повече прочетете повече

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени