Таксиметрови шофьори блокираха бул. "Черни връх" след катастрофата

По-късно на мястото, където Георги Семерджиев уби с автомобила си две момичета, ще има протест

Пътна полиция
Пътна полиция Източник: Zonanews

Таксиметрови шофьори блокираха движението при кръстовището на булевардите "Черни връх" и "Арсеналски". По-късно днес на мястото, където Георги Семерджиев уби с автомобила си две момичета, ще има протест, организиран от граждани срещу несправянето с рецидивистите и корупцията на пътя.

 

Събралите се спонтанно таксиметрови шофьори натиснаха клаксоните на автомобиите си. Действията им са провокирани заради фактът, че Семерджиев удря с колата си и таксиметров автомобил. Сред пострадалите е 52-годишен шофьор на такси. За щастие мъжът е само с контузия на главата. Прегледан е от екипите на Спешна помощ, но е отказал хоспитализация. Две млади жени – на 22 и 26 години, обаче загиват. Разбитият асансьор на метростанцията вече е опакован с метални ограждения.

 

Предстоят множество експертизи, които ще изясняват редица детайли – от скоростта, с която е управляван автомобила, кръвна проба на задържания за шофиране под въздействието на алкохол и наркотични вещества, валидността на свидетелството му за управление, издадено в чужбина, подменените регистрационните табели.

 

Същевременно разследването продължава и в посока установяването на самоличността на негов спътник. На етапа е уточнено, че същия ден 36-годишният Семерджиев е извършил още едно пътнотранспортно нарушение. Делото по случая се гледа от Националната следствена служба.

Още от "София"

Официална позиция на МБАЛ "Княгиня Клементина" София ЕАД

Неверните твърдения, че МБАЛ "Княгиня Клементина" - София ЕАД" плаща 26 млн. лв. за наем на апарат, който може да бъде закупен за 7 млн. лв." не отразява фактическите параметри на обществената поръчка

Прочетете повече прочетете повече

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени