Борисов: ПП-ДБ да кажат "евала на Бойко", едва ли е останал глупак в редиците им, който да вярва, че те са ни вкарали в еврозоната (ВИДЕО)

Има огромен риск цените да скочат заради войната в Близкия изток, заяви лидерът на ГЕРБ

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: Facebook

"Едва ли е останал глупак в редиците на ПП-ДБ, който да вярва, че те са ни вкарали в еврозоната. Оставиха ме с БСП и с ИТН, да се молим на "Ново начало". Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, който днес е на посещение във Великотърновско.

 

"Вместо да излязат и да кажат евала на Бойко – стисна зъби, направи компромис, не стана премиер, цял живот ще му благодарим. Те говорят щуротии", продължи Борисов коментара си по линия на ПП-ДБ, откъдето по-рано коментираха: "Ако не ги бяхме натискали ГЕРБ, в момента нямаше да сме поискали конвергентен доклад".

 

От стената на язовир "Александър Стамболийски" в Сухиндол, Борисов реагира: "ГЕРБ е създаден, за да вкара България в Шенген – вкара я, и за да вкара България в Еврозоната".

 

Лидерът на ГЕРБ предупреди от риск за повишаване на цените на петрола заради конфликта в Близкия изток. Има огромен риск от войната в Иран. Ако се затвори протока (Ормузкия пролив, бел. ред.), петролът ще скочи с минимум 20%.

 

"Ако петролът скочи, кой ще натисне цените в България? Всяка транспортна схема, която донася стока до потребител, магазинче, верига – ще скочи. Кой ще е виновен? Еврото ли", попита Борисов. Политическата класа стигна дъното си, заяви той.

 

Според него в парламента просто си чешат езиците, а останалите, визирайки ПП-ДБ, "Величие", МЕЧ и "Възраждане", се чудят как за доброто да се присламчат, а лошото да критикуват.

 

"Наложи се и говорителят на ЕК да излиза и да им обяснява за "Балкански поток", че това не е санкционен режим, а точно обратното", подчерта Борисов.

 

Според него трябва да излязат от опозицията в НС и да кажат: "Браво на Бойко, браво на ГЕРБ, браво на тези партии в малцинството, че се мъчат, за да няма пак избори".

 

По думите му и БСП стискат зъби за подкрепата на Украйна. Ако се вдигне петролът, това влачи и цената на газа, предупреди още лидерът на ГЕРБ. "Ако бяха казали "браво Бойко", аз щях да изляза и да благодаря на всички. Дойде ми до гуша от лъжите им, заключи той".

 

Още от "Велико Търново"

Ограничено е движението през Прохода на Републиката, в района на Вонеща вода поради пътнотранспортно произшествие

Заради верижна катастрофа между три леки автомобила, движението за колите се пренасочва през прохода "Шипка" или по обходен маршрут

Прочетете повече прочетете повече

Сградата на Областна администрация Велико Търново ще бъде модернизирана с над 8,5 млн. лв. от Програма "Развитие на реги

Целта на проекта е повишаване до клас "А" на енергийните характеристики на сградата, в която освен администрацията на гуверньора се помещават структури на още 13 държавни институции и ведомств

Прочетете повече прочетете повече

Разбиха рокерската групировка „Хелс Енджълс“, задържани са 13 души

При проведени претърсвания на различни адреси и превозни средства са иззети пневматичен пистолет, метални палки, дървени бухалки, ножове, боксове, радиостанции, електронни устройства, документи и парични суми

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени