На 15 и 16 май във Враца се проведе първият кръг на Държавния шампионат на Българската федерация по автомоделни спортове. В състе...

Местният клуб по автомоделизъм във Враца взе 8 призови места в Държавен шампионат Източник: Община Враца

На 15 и 16 май във Враца се проведе първият кръг на Държавния шампионат на Българската федерация по автомоделни спортове. В състезанието участие взеха 5 клуба от страната.
Събитието е част от съпътстващата програма на предстоящите Ботеви дни 2021.

Победителите по класове:
Клас 1/10  Electric Touring
 Кристиян Костадинов и Тодор Томов от СК Кинетик Русе заеха първо  и второ място, а  трети четвърти са  Петър и  Боян Стаменови от СТМК-Враца.
Клас 1/10 Electric Super Stock
 Кристиян Костадинов от СК Кинетик Русе отново е първи, втори и трети са  Георги Шиклев и Боян Стаменов от СТМК-Враца.
Клас 1/10 Electric Stock - деца
Победител при децата е представителката на Кинетик Русе – Венцислава Ганчева, втора е съотборничката и Радост Костадинова. Мартин Лъчезаров, Явор Танчев и Мелани Цветкова от СТМК Враца, заеха съответно трето, четвърто и пето място.
Клас 1/10 I.C. 200 MM (Nitro)
В челната тройка са двама представители на СТМК-Враца, съответно второ за Явор Антонов и трето за Никола Костов . Първо място зае Георги Минков от София.
Клас 1:8 I.C. Track 4WD (Nitro)
Тук в челната тройка е само един представител на СТМК –Враца, второ място за Явор Антонов. Победител стана Николай Ангелов от моделен клуб Стелди Еър, а трети остана Явор Маринов от моделен клуб - Варна.
Победителите и участници в турнира бяха наградени с грамоти, медали и предметни награди от  Дамян Петров – заместник-председател на Българска федерация по автомоделни спортове - БФАМС.