Борисов към посланика на Великобритания у нас: ГЕРБ ще работи София да е активен и надежден партньор

С последователна политика и отговорно лидерство могат да се гарантират стабилност и развитие за страната, заяви той

Борисов и британският посланик
Борисов и британският посланик Източник: Facebook

Бойко Борисов се срещна с посланика на Великобритания в България. Това съобщи лидерът на ГЕРБ в социалната мрежа Фейсбук.

 

"Ключови въпроси, свързани със сигурността в региона, стратегическото партньорство с Обединеното кралство и необходимостта от стабилни и предвидими политики в условията на кризи бяха във фокуса на срещата ми в Централата на ГЕРБ с Н. Пр. Натаниел Копси, посланик на Великобритания в България.

 

Подчертах, че ГЕРБ ще работи България да бъде активен и надежден партньор, със силни институции, ясна евроатлантическа ориентация и конкретни действия в подкрепа на икономиката и сигурността.

 

Само с последователна политика и отговорно лидерство могат да се гарантират стабилност и развитие за страната.

 

В рамките на разговора обсъдихме актуални въпроси от двустранното сътрудничество между България и Обединеното кралство, както и теми от общ интерес в контекста на регионалната и европейската сигурност.

 

Разгледани бяха и възможностите за задълбочаване на търговските и инвестиционните отношения, както и обмен на добри практики в сферата на образованието и иновациите.

 

Британският посланик потвърди готовността на страната си да продължи активния политически диалог и практическото сътрудничество с България", коментира Борисов.

 

Още от "Светът"

Пентагонът обяви, че американски военни са се качили на борда на санкциониран петролен танкер в Индийския океан

"Акила II" е действал в нарушение на установената от президента Тръмп карантина за санкционирани кораби в Карибско море, заяви Пентагонът

Прочетете повече прочетете повече

Британските и френските крайнодесни партии се дистанцират от Путин

Партията "Да реформираме Обединеното кралство" и ново поколение френски крайнодесни активисти се опитват да се дистанцират от Кремъл на фона на нарастващата подкрепа за Украйна сред европейските избиратели

Прочетете повече прочетете повече

Европейският парламент ще изслуша и ще обсъди годишния доклад на ЕЦБ

При утрешното гласуване на доклада се очаква депутатите да потвърдят подкрепата си за цифровото евро, като същевременно да подчертаят, че парите в брой трябва да останат важни наред с цифровите пари

Прочетете повече прочетете повече

Историческа победа на управляващата партия в Япония - спечели над две трети от местата в парламента

Резкият скок в броя на депутатските мандати на ЛДП - от 198 преди изборите до 315 сега, очевидно е благодарение на личната популярност на премиерката Такаичи

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени