Филипински радиожурналист бе застрелян в студиото си (ВИДЕО)

Нападателят успял да избяга

Застреляха филипински журналист в дома му
Застреляха филипински журналист в дома му Източник: Скрийншот видео кадър

Филипински радиожурналист бе убит днес с огнестрелно оръжие в дома си, съобщи филипинската полиция, цитирана от Франс прес. Филипините са страна, в която журналисти често биват убивани и стават обект на сплашване.

 

Петдесет и седем годишният Хуан Хумалон бил в дома си на остров Минданао, когато бил застрелян от въоръжен нападател, съобщи полицейският началник Деоре Рагонио. Нападателят успял да избяга.

 

"Той се занимаваше основно със съобщаването на новини и не беше известен с критики към когото и да било", каза Рагонио пред АФП. Филипинският Национален съюз на журналистите осъди убийството на Хумалон.

 

Още от "Светът"

Моджтаба Хаменей беше обявен официално за нов върховен лидер на Иран

Моджтаба е духовник от среден ранг със силни връзки с могъщия Корпус на гвардейците на ислямската революция. Той отдавна е възприеман от фактори в иранските управляващи кръгове като потенциален приемник на баща си

Прочетете повече прочетете повече

Axios: САЩ и Израел планират акция на специалните сили, за да конфискуват 450 кг обогатен уран и остров Харг от Иран

Съединените щати и Израел обсъждат възможността за провеждане на специална операция за изземване на запасите от високообогатен уран от иранските ядрени съоръжения

Прочетете повече прочетете повече

Американското разузнаване е скептично за смяна на режима в Иран след убийството на аятолах Хаменей

Националният разузнавателен съвет обединява анализатори, които подготвят стратегически оценки за правителството на САЩ. Техните констатации отразяват позициите на всички 18 американски разузнавателни агенции

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени