Партията на Герт Вилдерс в Нидерландия с опит да блокира приемането ни в Шенген

Въпросът е включен в дневния ред на утрешния Съвет "Вътрешни работи" в Брюксел

Герт Вилдерс
Герт Вилдерс Източник: ANP

Партията за свободата на Нидерландия, ръководена от Герт Вилдерс, иска да блокира в последния час приемането на България и Румъния в Шенген по суша, научи БНР от свои източници.

Тя ще внесе по-късно днес резолюция в парламента в Хага. Документът вероятно няма да събере достатъчно подкрепа. Дори обаче парламентът да гласува против членството на България и Румъния, правителството може да не се съобрази с този вот, уточниха запознати, предадоха Новини.бг.

Парламентът на Нидерландия се събра да обсъжда позицията на нидерландското правителство, която гласи, че България и Румъния трябва да бъдат приети в Шенген по суша.

Въпросът е включен в дневния ред на утрешния Съвет "Вътрешни работи" в Брюксел. Според унгарското председателство двете държави трябва да бъдат приети в Шенген по суша на 1 януари догодина. За това обаче е необходимо пълно единодушие сред страните членки.

Още от "Светът"

САЩ наложиха санкции върху доставките на ирански петрол за Китай преди срещата на Тръмп със Си Цзинпин

Освен това Държавният департамент на САЩ обяви награда до $15 милиона за информация, водеща до разкриване на финансовите механизми на Корпуса на стражите на ислямската революция (КСИР)

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени