Украинските войски ликвидираха пореден руски генерал - военнопрестъпникът Роман Кутузов е убит в Източна Украйна

Съобщението бе направено в Telegram канала на Александър Сладков, репортер в Общоруската държавна телевизионна и радиопредавателна компания

Генерал Роман Кутузов
Генерал Роман Кутузов Източник: Telegram

Военнопрестъпникът, генерал от рашистката армия Роман Кутузов, е убит в Източна Украйна. За смъртта му съобщи кореспондентът на руската военна телевизия Александър Сладков. 

 

 

От съобщенията на опълчението "Новорусия" става ясно, че Кутузов е загинал в Николаевка, близо до Попасна, в Луганска област.

 

 

Вечерта на 5 юни Генералният щаб на украинските въоръжени сили съобщи, че руските войски са извършили "щурмови операции" в района на Николаевка и Билоховка и са понесли "значителни загуби в жива сила и техника". Роман Кутузов е бил известен в Източна Украйна с позивната "Мъглата".

 

Все още не е съобщено коя част е командвал генерал Кутузов. През 2019 г. е посочен на уебсайта на руското министерство на отбраната като изпълняващ длъжността командир на 29-а общоруска армия, а през 2017 г. - като командир на 5-а общоруска армия. Според неофициална информация е командвал 1 корпус на Донецката народна република. 

Още от "Светът"

Израелски удари в ивицата Газа през изминалото денонощие са причинили смъртта на близо 30 палестинци

Войната в ивицата Газа започна на 7 октомври 2023 г., когато ислямисткото движение "Хамас" извърши изненадващо трансгранично нападение срещу израелска територия

Прочетете повече прочетете повече

"Джерусалем пост": Катар е представил на Израел и "Хамас" предложение за примирие, основано на плана на Стив Уиткоф

В същото време министърът по стратегическите въпроси на Израел Рон Дермер е провел разговори с висши американски служители относно идеи за прекратяване на конфликта в ивицата Газа и планиране на следвоенния период

Прочетете повече прочетете повече

Върховният съд на Полша потвърди резултатите от президентските избори въпреки многобройни оспорвания

Подкрепеният от опозиционната партия "Право и справедливост" (ПиС) историк Карол Навроцки спечели втория тур на президентските избори в Полша на 1 юни с 50,89 процента от гласовете

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени