Управляващите партии в Италия ще помолят Серджо Матарела да остане президент

Засега няма коментар от офиса на Матарела

Серджо Матарела
Серджо Матарела Източник: Shutterstock

Управляващите партии в Италия се обединиха около идеята да помолят Серджо Матарела да остане президент, след като парламентът не успя да намери алтернативен кандидат, заяви партията "Свободни и равни", предаде Ройтерс.

 

"Много сме радостни", заяви лидерът на "Свободни и равни" Роберто Сперанца пред журналисти след среща на лидерите на политическите сили, участващи в управляващата коалиция. Засега няма коментар от офиса на Матарела. Досегашният италиански президент неведнъж е казвал, че не иска още един седемгодишен мандат, отбелязва Ройтерс.

Още от "Светът"

Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" за първи път оглави национално проучване

Подкрепата за АзГ се е увеличила с два процентни пункта в сравнение с проучване от август и сега е 27%, докато ХДС на канцлера Фридрих Мерц и ХСС, бележат спад с един пункт - до 26%

Прочетете повече прочетете повече

Марко Рубио: Навлизането на руски дронове в полското въздушно пространство е "недопустимо", вдигнати са във въздуха умиш

Ако доказателствата ни доведат до това заключение, тогава очевидно ще става въпрос за изключително ескалиращ ход, продължи Рубио.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени