В Румъния се задава правителствена криза

Скандалът е заради финансиране на инфраструктурни проекти на общинско ниво на обща стойност 10 милиарда евро

Премиерът Флориан Къцу
Премиерът Флориан Къцу Източник: iStock

Лидерът на един от двата по-малки партньори в управляващата в Румъния трипартийна коалиция обяви, че министрите от неговата формация ще подадат оставки утре сутринта и че в парламента в Букурещ ще започне процедура по вот на недоверие към премиера Флориан Къцу, информира Ройтерс.

 

Дан Барна, който е начело на либералната центристка партия "Съюз за спасение на Румъния-Свобода, единство, солидарност", заяви, че ще продължи да подкрепя управляващата коалиция, стига Къцу от Национал-либерална партия вече да не е премиер.

Третият партньор в управлението е "Демократичният съюз на унгарците в Румъния", отбелязва БНР.

 

Скандалът между премиера Къцу и Барна избухна, след като беше уволнен министърът на правосъдието от партията на Барна, който се противопоставил на програма за финансиране на инфраструктурни проекти на общинско ниво на обща стойност 10 милиарда евро.

Още от "Светът"

Финландският президент: Трумп губи търпение по отношение на войната на Русия срещу Украйна

Надявам се, че по време на разговора на Тръмп с Путин руският диктатор няма да измисли някакъв повод, за да се опита да принуди Съединените щати да отменят санкциите, добави Александър Стуб

Прочетете повече прочетете повече

Управляващият в Португалия дясноцентристки Демократичен съюз спечели парламентарните избори, но не успя да си осигури мн

Очаква се Демократичният съюз да формира правителство на малцинството в условията на рязкото нарастване на подкрепата за крайнодясна популистка партия "Стига!"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени